Kütük Evler | GMS Kütük Ev " rel="stylesheet" type="text/css" rel="preload"> " rel="stylesheet" type="text/css" rel="preload">
Kütük Evler
HİZMETLERİMİZ
Kütük Evler

Neden Kütük Ev?

Ahşap evlerin orjinali olan kütük ev doğal kütükten yapılmaktadır. 

1: Ağaç cinsi olarak sarı çam kullanılmaktadır. Sarı çamı yumuşak dokusu ve zarif görüntüsü için tercih edilmektedir.

2: Kütük evler depreme ve yangına en dayanıklı ev cinsidir. Rusyada yapılan araştırmaya göre kütük evler 9 şiddetindeki depremde minimum hasar almıştır.

3: Kütük evlerin ömrü çok uzundur beton evlerin ömrünün 50-60 yıl olarak belirlenmiştir. Kütükten yapılan yapıların ömrü minimum 100 yıldır. Örnek olarak Orduda bulunan Çivisiz Camii 750 yıldır kullanılmaktadır.

4: En çok sorulan sorulardan birisi (Kütük Ev Yalıtımı Nasıl?) Kütük evler en yalıtımlı evlerdir 18 cm kalınlığındaki kütük 38 cm kalınlığındaki tuğlanın yalıtımını sağlamaktadır.

5: Kurulum süresi en kısa olan ev modelidir. Evin büyüklüğüne bağlı olarak 2-7 gün arasında kurulum gerçekleştirilmektedir.

6: Kütük evlerin bakımı nasıl yapılmaktadır? Kütük evlerin bakımı çok basittir zevke göre renkli ahşap koruyucularda tercih edilmektedir. Örnek olarak bir evin boya ömrü 7-8 yıldır aynı normal evlerdeki gibi ahşap koruyucu vernik vb. ürünler uygulanmaktadır.

7: Kütük evler yangına dayanıklımıdır? Evet kütük evler beton ve çelik yapılara göre yangına 2 kat daha fazla dayanıklıdır. Biz bununlada kalmıyoruz evi en son yapım aşamasında (YANGIN GECİKTİRİCİ LOSYON) uygulaması yapıyoruz. Bu losyon 60-180 dk arası kütüğün direk ateşe marus bırakılmasında bile yanmasını engellemektedir.


8: Kütükler Emprenye ediliyormu? Bu sorunun cevabı çok net olarak hayırdır. Emprenye belli bir sıcaklıkta buharlaştığından ve bu buharlaşmanın solunumunda ciddi hastalıklara ve kansere sebebiyet verdiğinden dolayı kesinlikle emprenye yapılmamaktadır.

Not: Lambiriden yapılan uydurma üçgen evler ahşap ev değildir. Herşeyi doğalı güzeldir sağlıcakla kalın.

GMS Kütük Ev